Polecana odzież na wypady w teren

plik-7-954964

Tempo za dnia, niedostatek wolnego czasu i nieustająca gonitwa za sukcesami zawodowymi utrudniają na każdym polu pielęgnowanie zainteresowań, wypełnienie wolnego czasu czymś innym nic błogim nicnierobieniem, bez zwierzchnika nad głową, bez dat, biegu i stresu. Oczywiście, jest to błąd – prowadzi to do tego, że odcinamy się od całkowicie innych, o wiele bardziej interesujących wyzwań, jakie może dać parę lub kilkanaście godzin weekendowego odcięcia się od świata biurowców, ulic, tłoku na chodnikach i pozostałych wielkomiejskich, znienawidzonych części życia.

plik-7-955522Jednym z wspaniałych, wymagających pewnego cofnięcia się do korzeni hobby może być survival, a jeśli już nie prawdziwy, wymagający wytrwałości, wiedzy i zdolności manualnych survival w całkowitym tego pojęcia znaczeniu, to przynajmniej przechadzka po lesie z dziećmi, z lornetką na pasku, żeby podglądać ptaki, inne zwierzaki, zafascynować {siebie i je naturą. Liczni na pewno potrząsają teraz z dezaprobatą głowami, ale są ci, którzy dawno temu nie mogli znieść mokrych i zimnych wypraw na ryby, na grzyby czy zwyczajnie ze wsi A do miejscowości B poprzez ugory, z busolą, słabą mapą i własną intuicją, a teraz są wdzięczni własnym ojcom za te wyzwania; uczą one pokory wobec przyrody i przynoszą wiele przydatnej wiedzy.

Ale od typowego mieszczanina nie da się oczekiwać, by od razu umiał zachować się w borach i był odporny na chłód i wilgoć, które są w głębokich borach obecne także w środku lipca. Warto zapewnić sobie właściwą odzież, dobrze, by była w kolorach camo. Okrycia i spodnie są świetne do tego, żeby po cichu włączyć się w zieleń, potrafić zatrzymać się w centrum leśnej głuszy i pozwolić naturze niczego się nie bać. Odpowiednia odzież militarna pozwala zachować ciepło ciała, nie dopuścić do ciała wilgotności, a do tego zniknąć z oczu nawet bardzo płochliwym zwierzętom. Wtedy da się bez problemu podglądać, pstrykać fotografie lub zwyczajnie przymknąć oczy i posłuchać czegoś innego, niż wielkomiejski zgiełk.

plik-7-956359Z ekwipunkiem do podróży po borach: ostrym nożem, butami, ubraniem i latarką można eksperymentować, kupić nieco mniej kosztowne modele, ale każdy powie, że najlepsze i najlepsze są ubrania, elementy ekwipunku, spodnie militarne. Cała odzież wojskowa jest wykonana z najwyższą pieczołowitością i dedykowana do niełatwych warunków.