W jaki sposób wybrać sprzęt treningowy do mieszkania?

tre1444362

Czasami bywa tak, że nie przejawiamy chęci wybyć z mieszkania, aby zrobić coś dla kondycji. Nawet jeśli znaleźliśmy siłownię blisko, zdaje się to skomplikowaną wyprawą. Należy zapakować odpowiedni strój, ręcznik, nie zapomnieć o czymś do picia i podobne. Gdy jesteśmy w tego rodzaju sytuacji dobrze jest przemyśleć zakup paru sportowych sprzętów do domowej siłowni. Wówczas będziemy mieli możliwość by zbudować dobrą kondycję nie wychodząc z własnych czterech kątów.

tre1444641Warto pomyśleć o maszynach, które umożliwiają rozwój wielu grup mięśni i poprawiają całościową kondycję. Hantle są przydatne, lecz o wiele fajniejszym rozwiązaniem jest choćby orbitrek. Pozwala na zachowanie formy, ćwiczy umięśnienie kończyn dolnych, pleców i brzucha – jedna maszyna, a tak wiele opcji. Podobny efekt możemy uzyskać na bieżni, ale oczywiście nic nie zastąpi joggingu na wolnym powietrzu. Jeśli jednak mamy ćwiczyć w domu albo nie ruszać się wcale, to zdecydowanie korzystniejsze jest to pierwsze rozwiązanie.

Sprzęt fitness do domu należy wybrać uważnie. Przede wszystkim, istotna jest rozmiar. Kiedy spojrzymy przykładowo na bieżnie przekonamy się, że mogą być wielkie, zatem wydzielenie w domu przestrzeni na tego typu sprzęt może być niełatwe. Kiedy dobrze poszukamy na pewno znajdziemy dużo mniejszych rozmiarów bieżnie mechaniczne. Zapytajmy konsultanta w sklepie sportowym, który rodzaj rekomenduje do domowego użytku.

tre1445199Możemy wyszukać również maszyn, które można w prosty sposób złożyć – wtedy nie będziemy mieć problemów z magazynowaniem. Wiadomo, ławka do ćwiczeń albo trenażer nie zawsze są dopasowane do wystroju wnętrza w salonie. Sprawdzajmy jednakże trwałość łączenia fragmentów. To bardzo istotne, by w trakcie treningu nic się nie obluzowywało i nie odkręcało. Wówczas będziemy mogli spokoje ćwiczyć.

To bardzo istotne, ponieważ to oczywiste – nic tak nie zniechęca do ćwiczeń jak kontuzja. Jeśli przypadkiem skręcimy kostkę, zwichniemy nadgarstek, czy nawet nabawimy się ogromnego siniaka zeskakując z trenażera, lub uderzając się o ławkę do ćwiczeń, jest prawie pewne, że zarzucimy ćwiczenia. Często dzieje się tak, że ludzie, które zrobiły sobie krzywdę nie wracają do aktywności już nigdy. Z tego powodu tak ważne jest bezpieczeństwo. Naturalnie powinniśmy również zwracać uwagę na ilość i sposób wykonywania ćwiczeń. Jeśli nie jesteśmy pewni czy wykonujemy to odpowiednio – poradźmy się trenera.