Jak wybrać fotografa na ślub?

23158782_jpg

Trudno zwizualizować sobie polskie wesele bez zdjęć. Niebanalne fotografie z ważnego dnia zajmują bardzo ważne miejsce w życiu. Jakim sposobem odszukać fotografa, który spełni wymogi Młodych w tym materii?

24274782_jpgPoszukiwanie fachowca najlepiej zacząć możliwie najszybciej. Można postanowić, że data uroczystości jest już znana, a restauracja opłacona, można od razu rozpocząć rozglądanie się za autorem ładnych zdjęć weselnych. Ale wytypowanie odpowiedniego fotografa to spore wyzwanie wymagające, wnikliwej analizy ofert licznych, polecających się specjalistów.

Optymalnie jest pomijać amatorskich fotografów z kręgów rodzinnych i przyjaciół. Każdy ma kolegę, który hobbystycznie robi rewelacyjne zdjęcia. Trzeba w niestety mieć na uwadze, że chociaż jest to uprzejmy gest, to dla gościa poważny stres i tym samym mniejszy komfort podczas uroczystości. Kolejną sprawą jest precyzja fotek. Doświadczony fotograf musi dostarczyć Młodym retuszowane fotki, natomiast fotograf z rodziny nie zawsze.

Odnośnie kosztów, to działa zasada ilu zawodowców, tyle ofert. Różnica wynika z klasy samego fotografa, przedmiotu zlecenia oraz zakontraktowanych opcji dodatkowych, między innymi np. albumy fotograficzne. Mnóstwo ponad to, rozlicza się godzinowo, kolejni oddzielnie biorą za sesję w terenie. Najlepiej więc sporządzić listę życzeń, a także wątpliwości i przekazać fotografom do wyceny.

22321782_jpgPrzeglądając portfolio, warto zwrócić wzmożoną uwagę na fotografie wykonane w wnętrzach, ponieważ są trudne technicznie. Jeżeli fotograf umie wykonać dobre fotografie w słabo doświetlonym kościele i w dodatku nie jest banalny – to może oznaczać, że można ze spokojem brać go po uwagę.

Ważnym elementem sesji ślubnej jest sesja plenerowa. Dobrze jest jednak nie robić jej w dniu ślubu. Zmęczenie często utrwala się na fotkach, a zdenerwowanie z powodu wychodzenia z wesela również nie wypływają korzystnie na cieszenie się ważną uroczystością. Należy mieć na uwadze, żeby wynająć osobę, której której ufamy. Dobry kontakt z specjalistą od fotografia ślubnej, to często dobre fotki.