Jak sprawnie przeprowadzić remont mieszkania?

plik_01545023

Zastanawiasz się czy wyposażyć nowe mieszkanie w artykuły dekoracyjne lub przerobić obecne, ale dekoracje wnętrz to skomplikowane wyzwanie? Na pewno napotkasz kilka typowych problemów z nimi związanych. Poniżej opisujemy kilka podpowiedzi, które na pewno będą znaczną pomocą.

plik_015414509Nie da się planować wszystkie fazy remontu na trzy tygodnie urlopu mając nadzieję, że się nie przeciągną. Niemal zawsze to nie wychodzi. Warto przygotować plan zapasowy. Może warto poświęcić kilka weekendów przed remontem na wybór i zamówienie kompletu koniecznych produktów oraz kilka dni po zakończonym remoncie odłożyć na kupowanie dodatków. W ten sposób wszystko będzie przygotowane do rozpoczęcia prac w wskazanym czasie i nie trzeba będzie biegać i szybko wybierać materiały dekoracyjne.

Warto ustalić jaki styl nam najbardziej odpowiada i wystroju pokoju. Drogie meble stylowe nie będą zgranym połączeniem z kolorową kanapą w zygzaki i nowoczesnym, neonowym fotelem. Poświęcenie kilku weekendów na zaglądanie domów meblowych pomoże wyrobić sobie opinie o tym co jakie rzeczy można ze sobą łączyć. Można też wykonać zdjęcia przedmiotom, które nas interesują i później je do siebie dobierać.

plik_015413114Mikroskopijny budżet to wielki problem, ale nie koniec świata! Przy aktualnym, potężnym wyborze mebli (np. czy to mają być meble kolonialne czy secesyjne) i dodatków na pewno można wybrać coś dla siebie. Powinno się zastanowić się, które przedmioty będą częściej wykorzystywane i lepiej żeby były lepszej jakości, a które wystarczy, że będą ładnie wyglądały. Ciekawym pomysłem jest też zaproponowanie znajomy pomysłów np. na prezent na urodziny. Dla nich zniknie problem z wyborem podarunku, a Ty zyskasz wymarzoną lampkę na biurko. Najważniejsze to mieć dobry pomysł i nie stresować się za bardzo, gdy coś wydaje się być problemem nie do przezwyciężenia.